معاینه فنی برتر خودرو در مرکز همدانیان انجام می‌شود


معاینه فنی برتر خودرو در مرکز همدانیان انجام می‌شود

مجید طهماسبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ترافیکال با اشاره به وظایف سازمان حمل و نقل بار و کالا، اظهار داشت: به واسطه حکمی که شهردار اصفهان برای این سازمان مقرر کرد وظایف بهره‌برداری مراکز و نظارت بر مراکز عموم اجرایی معاینه فنی نیز به این سازمان محول شده است.

وی افزود: یکی از اقداماتی که در کلان‌شهرها و شهرهای پرتردد خودرویی انجام می‌گیرد این است که برای بعضی نواحی شهر، ترددهای زمانی یا خودرویی وضع می‌کنند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در اصفهان هم چنین نواحی در نظر گرفته شده، گفت: خودروهایی می‌توانند در آن مناطق تردد داشته باشند که دارای معاینه فنی برتر باشند، یعنی علاوه بر تست‌های معمول معاینه فنی یک تست در دور موتور بالا نیز انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: زمانی که خودرو استانداردهای لازم را در تست دور موتور بالا کسب کرد و توانست به معاینه فنی برتر برسد، می‌تواند در نواحی مذکور تردد داشته باشد.

طهماسبی ادامه داد: در نتیجه خودروهای فرسوده و با عمر زیاد و خودروهای فاقد معاینه فنی برتر، امکان حضور در مناطق مشخص شده را ندارند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان با اشاره به فعالیت مرکز معاینه فنی جی(همدانیان)، اظهار داشت: با هماهنگی اداره کل محیط زیست استان اقداماتی انجام شده که به عنوان مرکز معاینه فنی برتر معرفی شود و با اجرایی شدن طرح محدوده ترافیکی که معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری عهده‌دار است در این طرح، خودروهایی اجازه تردد خواهند داشت که دارای معاینه فنی برتر باشند.

وی خاطرنشان کرد: انجام این طرح گامی برای کاهش آلاینده‌های هوا و بهبود شرایط زیست محیطی در کلان شهر اصفهان است که امیدواریم محقق شود.

طهماسبی افزود: در حوزه حمل بار قصد داریم مرکز معاینه فنی سبک در میدان میوه و تره‌بار برای خودروهای باری سبک که تردد روزانه از آنجا بالای ۴ هزار خودرو است، احداث کنیم که به سادگی بتوانند معاینه فنی دریافت کنند.

وی گفت: این اقدام کمک شایانی در حوزه ایمنی حمل و نقل بار و هم در حوزه کاهش آلاینده‌ها و کنترل کیفیت هوای اصفهان دارد.