آموزش ثبت نام خودرو


آموزش ثبت نام خودرو

به منظور تسهیل در ورود کاربران در مراجعات آینده به منظور پیگیری زوند ثبت نام، کاربران ابتدا می بایست در سامانه مدیریت حمل و نقل بار و کالای شهرداری اصفهان عضو شوند.

 

کاربران در مراجعات بعدی لازم است نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور را وارد نمایند.

 

چنانچه کاربری در هر زمان رمز عبور خود را فراموش نمود، تنها با ورود کد ملی، رمز عبور وی برای شماره همراه وارد شده در فرم ارسال خواهد شد.

 

به منظور ثبت نام خودرو در این سامانه بر روی قسمت ثبت نام خودرو کلیک نمایید.

شایان ذکر است چنانچه قبلا خودرویی را ثبت نموده باشید در قسمت مربوطه در پایین همین صفحه نمایش داده خواهد شد.

 در فرم اول، اطلاعات خودروی خود را بر اساس کارت خودرو وارد نمایید.

در این مرحله یکتایی شماره پلاک خودرو بررسی خواهد شد. همچنین رنگ پلاک خودرو بر اساس استانداردهای تعریف شده به صورت خودکار انتخاب خواهد شد.

در این مرحله شما می بایست با توجه به نوع مالک خودرو (حقیقی / حقوقی) فرم مربوطه با تکمیل نمایید.

در این مرحله پس از انتخاب منطقه ( در صورتی که استان و شهر انتخابی شما هر دو اصفهان باشد)، شرکت های تایید شده سازمان با اولویت فاصله کم، به شما نمایش داده خواهد شد، که شما می بایست نسبت به انتخاب اولویت های خود (سه اولویت) اقدام نمایید.

لازم به ذکر است انتخاب شرکت بر اساس صلاحدید سازمان خواهد بود.

در مرحله ورود اطلاعات راننده (رانندگان) شما می بایست نسبت به تکمیل اطلاعات افرادی که بر روی این خودرو فعالیت دارند اقدام نمایید. لازم به ذکر است که چنانچه در مرحله ثبت اطلاعات مالکیت خودرو به سوال آخر (آیا مالک خودرو، راننده آن نیز می باشد؟)، پاسخ مثبت داده باشید اطلاعات وی به صورت پیش فرض به عنوان راننده اصلی ثبت خواهد شد.

در این مرحله شما امکان ورود اطلاعات یک راننده اصلی و حداکثر دو راننده کمکی را خواهید داشت.

در این صفحه می بایست نسبت به تکمیل مدارک درخواستی اقدام نمایید، لازم به ذکر است، حداکثر حجم مجاز برای آپلود تمامی مدارک، 250 کیلوبایت می باشد.

همچنین باید توجه نمایید که مدارک پس از ثبت دکمه ذخیره، ارسال خواهد شد و قبل از آن صرفا پیش نمایش آن به شما نمایش داده خواهد شد. لطفا در این مرحله کمی صبور باشید.

در این مرحله کلیه اطلاعات ثبت شده توسط شما، نمایش داده خواهد شد و در صورت نیاز به ویرایش هر بخش، می توانید با کلیک بر روی عبارت ویرایش نسبت به ویرایش آن اقدام نمایید.

چنانچه تمامی اطلاعات مورد قبول شما می باشد، بر روی دکمه تایید کلیک نمایید.

 

در مرحله پرداخت شما امکان پرداخت یک یا چند مورد از موارد ذکر شده را به دو صورت برخط و حضوری خواهید داشت.