زیرساخت‌های کنترل هوشمند خودروهای بار در اصفهان فراهم شد


زیرساخت‌های کنترل هوشمند خودروهای بار در اصفهان فراهم شد

سیدعلی عبداللهی با اشاره به طرح نظارت و کنترل بارنامه خودروهای حمل‌ونقل بار و کالا در اصفهان، اظهار کرد: خودروهای حمل بار باید بارنامه، مبدا و مقصد، نوع بار و بیمه نامه‌های مربوط به آن مشخص باشد.

وی افزود: به‌تازگی با ابلاغ وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، ورود خودروهای بار به محدوده‌های شهری باید به صورت هوشمند کنترل شود که زیرساخت این اقدام در شهر اصفهان فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار شهرداری اصفهان افزود: طرح کنترل هوشمند خودروهای بار در این کلان‌شهر به صورت آزمایشی برای خودروهای بالای شش تن شامل کامیونت‌ها و خودروهای بالای ۱۰ تن آغاز شده است و امکان دارد برای مالکان و رانندگان خودروهای باری پیامک‌های هشدار ارسال شود.

وی ادامه داد: خودروهای بالای شش تن شامل خودروهای حمل مواد غذایی، کامیونت‌ها، حمل بار، کامیونت‌هایی که در تناژ شش تن می‌توانند مصالح جابه‌جا کنند و میکسرهای بتن و کمپرسی‌های خاکبرداری است که در این مرحله از اجرای طرح کنترل هوشمند خودروهای بار، وانت‌بارها و نیسان‌ها از نظارت و کنترل مستثنی هستند.

عبداللهی گفت: نفع اجرای این طرح در درازمدت به شهروندان بازمی‌گردد، همچنین زیرساخت‌های شهری همچون تأسیسات شهری و آسفالت معابر بهتر حفظ و نگهداری می‌شود، چراکه حرکت خودروها در معبر غیرمجاز، خسارت‌هایی را به شهر و شهروندان وارد می‌کند.

وی ادامه داد: به صورت تخصصی روی کنترل و نظارت ناوگان حمل‌ونقل اقداماتی از جمله ایجاد کارگروه‌های مختلفی در راستای آموزش راهبران، مهار بارهای غیرمجاز، کنترل بارهای غیرمجاز و اضافه تناژ صورت می‌گیرد، از این‌رو از راهبران و مالکان خودروهای باری تقاضا دارم که نسبت به دریافت مجوزهای لازم از سازمان حمل‌ونقل و بار اقدام کنند تا مشمول جریمه نشوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار شهرداری اصفهان تصریح کرد: آموزش‌های تخصصی برای راهبران خودروهای حمل بار در نظر گرفته شده است که این اقدام باعث افزایش کیفیت ارائه خدمات به شهروندان می‌شود.