افزایش ۱۰۰ درصدی دوره‌های آموزشی ناوبران ناوگان بار


افزایش ۱۰۰ درصدی دوره‌های آموزشی ناوبران ناوگان بار

معاون فنی و توسعه سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی برای ناوبران ناوگان بار در سال نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

احمد شبانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: از تابستان ۹۴ آموزش ناوبران ناوگان بار در راستای ارتقا سطح دانش، مهارت و اخلاق رانندگان در دستور کار قرار گرفت که تاکنون ۴۲ دوره آموزشی در این راستا برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری ۱۶ دوره آموزشی با حضور ۲۰۶۷ نفراز ناوبران حمل بار برگزار شده است، تصریح کرد: در این دوره آموزشی هرنفر ۱۳ ساعت آموزش را پشت سرگذاشته و در مجموع ۲۶ هزار و ۸۷۱ نفر- ساعت دوره آموزشی برای آنها برگزار شده است.

معاون فنی و توسعه سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی ۱۰۰ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: از جمله سرفصل‌های دوره های آموزشی، اخلاق حرفه‌ای و آموزه‌های دینی است که توسط یکی از روحانیون برگزار می‌شود.

شبانی با بیان اینکه آموزش‌هایی در خصوص افزایش بهره‌وری و ارتقاء درآمد شاغلان حمل و نقل عمومی با حضور اساتید و کارشناسان ارشد سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان ارائه می‌شود، افزود: آموزش‌هایی در خصوص معاینه فنی خودرو، نحوه نگهداری و آلودگی‌های زیست محیطی خودروها از دیگر سرفصل‌های دوره‌های آموزشی ناوبران ناوگان درون شهری به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: توسط کارشناسان پلیس راهور آموزش‌هایی در خصوص تصادفات رانندگی، روش‌های پیشگیری و ارتقاء مهارت رانندگی همچنین جداول تخلفات راهنمایی و رانندگی در این دوره‌ها آموزش داده می‌شود.

معاون فنی و توسعه سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان نقشه خوانی شهر، شهرشناسی همچنین آشنایی با کارکرد تجهیزات حمل و نقل هوشمند توسط اساتید معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان را از دیگر سرفصل‌های دوره‌های آموزشی ناوبران حمل بار عنوان کرد و گفت: آموزش‌هایی برای آشنایی با اصول ایمنی حمل بار و نحوه بستن بار همچنین کمک‌های اولیه در سوانح رانندگی و امداد و نجات و آشنایی با اصول حفظ بهداشت شغلی توسط کارشناسان امداد و نجات هلال احمر در این دوره‌های آموزشی ارایه می‌شود.

وی گفت: آشنایی با اصول امنیتی و حفاظتی بار و کالا توسط کارشناسان پلیس آگاهی، آموزش قوانین و تشریح مقررات حمل بار، تشریح شیوه نامه سازمان توسط کارشناسان ارشد سازمان مدیریت حمل ونقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان از دیگر مواردی است که در دوره های آموزشی به ناوبران حمل بار و کالای درون شهری آموزش داده می‌شود.